Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
«Покращення рівня навиків спілкування та роботи працівників суду із людьми з інвалідністю» – цій архіактуальній темі був присвячений семінар, організований спільно з Регіональним громадським благодійним фондом «Право і демократія» за підтримки проекту ( USAID) «Справедливе правосуддя» який відбувся в м. Вінниці 14 квітня. Його учасниками стали працівники апаратів судів м. Вінниці та області.
Слід зазначити , що правовий статус людей з інвалідністю базується на положеннях Конвенції про права інвалідів, яка була підписана 13 грудня 2006 року. Україна ратифікувала Конвенцію в грудні 2009 року. Загальними принципами даного Документу є повага до людської гідності, її особистої самостійності - тобто права робити власний вибір і незалежності. Конвенція наголошує, що держава і суспільство зобов’язані не тільки визнати, поважати особливості людей з обмеженими фізичними можливостями, але і зробити все можливе, щоб вони не відчули себе на узбіччі життя. Шляхетні наміри як відомо, потребують щоденної кропіткої роботи та професійної підготовки. Зокрема, людей, які представляють державні інституції.
Заради ефективності семінару, його організатори залучили досвідчених спеціалістів – тренерів з Києва, Одеси та Львова. Зокрема, своїми знаннями з аудиторією ділилась Ольга Давид, прес – секретар Львівського апеляційного адміністративного суду ( тема: Загальні поняття про людей з інвалідністю та інвалідність), Марта Лукашик, помічник судді Одеського окружного адміністративного суду ( тема: Правовий статус людей з інвалідністю). Комунікативно – психологічним особливостям взаємодії з людьми з інвалідністю навчала аудиторію Олена Темченко , начальник відділу судової статистики Вищого адміністративного суду України.
Загальновідомо, що у переважну більшість наших держустанов інвалідам важко потрапити в буквальному сенсі слова – будівлі радянських часів ( та й пострадянські) не обладнані елементарними зручностями – пандусами, випуклими інформзнаками і т. д. Для країни, яка прагне стати частиною цивілізованого співтовариства, це не прийнятно. Адже те саме цивілізоване товариство давно визначила чіткі норми фізичної доступності будівель і приміщень ( судів, в тому числі) для людей з інвалідністю. Про них, для початку, потрібно знати. Якраз цій темі і була присвячена лекція Оксани Скрипай, головного спеціаліста відділу статистики Вищого дміністративного суду України.
По закінченні семінару, його учасникам були вручені сертифікати.