flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація про порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету у Головному управлінні Державної казначейської служби України

27 серпня 2021, 10:08

Інформація про порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету у Головному управлінні Державної казначейської служби України

Порядок повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів затверджено наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2013 № 787 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.09.2013 за № 1650/24182 (далі – Порядок).

Необхідні документи разом з заявою платника про повернення коштів подаються до Головного управління Державної казначейської служби України у м. Києві (далі – Головне управління Казначейства).

Заява складається платником у довільній формі та подається платником або довіреною особою у час, передбачений для прийому громадян. Заява може бути надіслана поштовим зв’язком звичайним або рекомендованим листом. Заява може бути подана довіреною особою з документами які це засвідчують (копія довіреності засвідчена згідно з вимогами Цивільного кодексу України та копія паспорту довіреної особи).

Відділом діловодства здійснюється реєстрація вхідної кореспонденції у день надходження або не пізніше наступного дня, якщо документ надійшов у неробочий час.

Повернення коштів здійснюється на протязі 5 робочих днів з дня подання до Головного управління Казначейства на підставі наступних документів.

І. Повернення судового збору на підставі Ухвали суду:

  1. Заява платника про повернення коштів із зазначенням банківських реквізитів.
  2. Оригінал або належним чином засвідчена копія ухвали суду про необхідність повернення коштів з бюджету, яка набрала законної сили та належним чином засвідчена гербовою печаткою суду.
  3. Оригінал або копія документу на переказ (платіжне доручення/квитанція), або паперова копія електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету. Копія документу на переказ подається у разі знаходження оригіналу документа на переказ, в матеріалах судової справи та зазначення про це в ухвалі суду.

ІІ. Повернення судового збору на підставі Подання суду:

  • Заява платника про повернення коштів із зазначенням банківських реквізитів.
  • Оригінал Подання суду на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету коштів, за формою згідно з додатком 1 до Порядку.Дати складання заяви та Подання не повинні перевищувати 30 календарних днів.
  • Оригінал або копія документу на переказ (платіжне доручення/квитанція), або паперова копія електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.
  • ІІІ. Повернення коштів, помилково та/або надміру сплачених до державного та місцевих бюджетів:
  • Заява платника про повернення коштів із зазначенням банківських реквізитів.
  • Оригінал Подання органу, що здійснює контроль справляння надходжень бюджету,  відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2011 № 106 «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету», за формою згідно Додатку 1 до Порядку.
  • Оригінал або копія документу на переказ (платіжне доручення/квитанція), або паперова копія електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.

Органи, що контролюють справляння надходжень бюджету, забезпечують відповідно до законодавства здійснення постійного контролю за правильністю та своєчасністю надходжень до державного та місцевих бюджетів податків і зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів згідно з переліком кодів бюджетної класифікації, а також ведення аналітичного обліку таких платежів у розрізі платників.

Звертаємо увагу, що повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів здійснюється виключно Головним управлінням Казначейства (за адресою: вул. Терещенківська 11а, м. Київ, 01601), тому звертатись з цього приводу до управлінь Казначейства у районах м. Києва не потрібно.